Aktualności

Włodawa: Powiatowe obchody Święta Policji

Data publikacji 22.07.2018

W piątek z okazji 99-lecia powołania Policji Państwowej włodawscy Policjanci obchodzili swoje Święto. Była to okazja do przekazania życzeń, podziękowań, awansów i wyróżnień za tą zaszczytną chociaż często pełną wyrzeczeń służbę.

W miniony piątek włodawscy policjanci obchodzili rocznicę 99-lecia powołania Policji Państwowej. O godz. 12:00 w Kościele pod wezwaniem Św. Ludwika we Włodawie w intencji pracowników Policji oraz policjantów – zarówno pozostających w czynnej służbie, emerytów, zmarłych policjantów oraz rodziny policyjne odprawiona została msza święta połączona z aktem zawierzenia. Po mszy świętej w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta we Włodawie odbyła się uroczysta zbiórka, na której wręczono akty nominacyjne na wyższe stopnie policyjne i wyróżnienia.

Na wyższe stopnie awansowało 19 policjantów : w korpusie oficerów 4 policjantów, w korpusie aspirantów 9 policjantów, w korpusie podoficerów – 5 policjantów oraz w korpusie szeregowych 1 policjant.

Za wzorowe pełnienie służby i profesjonalne wykonywanie obowiązków służbowych Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie wyróżnił 6 policjantów i 1 pracownika Policji.

Uroczystości z okazji powołania Policji Państwowej uświetniła okolicznościowa wystawa, na której przedstawiono sylwetki policjantów z okresu międzywojennego, jak również zaprezentowano szereg pamiątek. Pani podinsp. w stanie spoczynku Krystyna Sobańska – Stępień reprezentująca Warszawskie Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 roku wystąpiła w mundurze z okresu granatowej policji. W uroczystości udział wzięło wielu dostojnych gości – w tym rodziny policjantów, których sylwetki prezentowano na wystawie.

Dziękując za zaangażowanie w oprawę naszego święta szczególne podziękowania kierujemy na ręce Pana Przemysława Roli za aktywne odkrywanie historii poległych policjantów oraz organizację wystawy, rodzinom zmarłych policjantów za przekazanie rodzinnych pamiątek, zaś Pani Pani Agnieszcze Walkiewicz - Puła Dyrektorowi Miejskiego Domu Kultury w Lublinie i Panu Benonowi Bujnowskiemu za wsparcie naszych działań i udostępnienie części zbiorów.

B.Sz

Powrót na górę strony