Włodawa: Z uczniami o akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" - Aktualności - KPP Włodawa

Aktualności

Włodawa: Z uczniami o akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku"

Data publikacji 11.01.2020

Ferie zimowe to czas, kiedy policjanci w szczególny sposób działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa na stokach narciarskich. Pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” funkcjonariusze prowadzą kampanię informacyjno- edukacyjną, w ramach której promują odpowiedzialne postawy wśród narciarzy i snowboardzistów.

Rozpoczynające się ferie zime są doskonałą okazją do przekazania wyjeżdżającym na wypoczynek dzieciom zasad bezpieczeństwa. Rozpoczynająca się właśnie ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, została przygotowana przez Biuro Prewencji KGP. Głównym celem akcji jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów oraz poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach.

Dzielnicowa włodawskiej komendy przypomniała  uczniom szkoły podstawowej w Wyrykach o róznych zagrożeniach czyhających na nich w trakcie ferii zimowych. Szczególnie skupiła się na omówieniu z uczniami zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Pogoda w chwili obecnej nie sprzyja zabawom na śniegu, jednak dzielnicowa przestrzegała przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegała przed zjeżdżaniem z górek znajdujących sie blisko ulic i rzek. Funkcjonariuszka udzieliła wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywawać sie na kuligu. Przeprowadzone spotkanie zakończono dyskusją z uczniami.

K.ZP

  • spotkanie z mołdzieżą